Kam to speje?

V realitách robím 10 rokov a môžem povedať, že ako aj v iných odvetviach, tak aj tu sa realitný trh posunul vpred. Kým na začiatku to bol jeden veľký neorganizovaný chaos, tak dnes už stále viac a viac (stále však nie dosť) sa mnoho realitných maklérov posunulo a posúva k úrovni profesionality.

Čo to však je profesionalita? Slovo profesia v sebe zahŕňa jasné zameranie a upriamenie sa na odbornosť po všetkých stránkach, ktoré v realitnom svete vystupujú. Tých svetov je viac ako napríklad predaj - kúpa, prenájom, obchodné priestory, developerské projekty a pod.

V rámci profesionalizácie si myslím, že budúcnosť má zameranie sa na jeden sektor, napríklad som realitný maklér a robím “iba” predaj - kúpu. Ak ideme ešte viac do hĺbky tak iba bytov napríklad. Toto jasne zameranie dáva priestor na dostatočne pochopenie a následne realizáciu potrebných činnosti v rámci prace realitného makléra tak, aby sa postupom času, skúsenosťami, vzdelávaním a sebarozvojom stal odborníkom v danej “problematike”.

Želaným stavom budúcnosti realitného makléra je teda profesia tejto prace a v prípade ak vznikne u klienta potreba niečo kúpiť, predať, prenajať a podobne, tak meno makléra bude automaticky priradené.

Pýtate sa kedy to tak bude?  Nuž o tom, čo bude zajtra, rozhodujeme iba my sami. Ak vidíme skvelú budúcnosť, tak taká bude a všetky kroky k nej budú smerovať.

Steve Jobs povedal: “najlepsi spôsob ako predpovedať budúcnosť je vytvoriť si ju”. Pracujme na sebe a zlepšujme toto odvetvie, výsledok (zmena) sa dostaví. Tak funguje tento svet. Čo zaseješ, to zožneš.

Bc. Jozef Majerník

ÚVOD    |    IDENTITA    |    PORADŇA    |    MAKLÉR MESIACA    |    ČLÁNKY    |    KARIÉRA